Aihearkisto: kilpailut

KILPAILUKUTSU 6.5.2018

Tervetuloa Riding Team Reippaan ja Marskun Tallin järjestämiin kouluratsastus harjoituskilpailuihin Marskun Tallille Lohjalle sunnuntaina 6.5.2018 klo 11.30 alkaen.

LUOKAT:

1. Ryhmäkoulu, avoin junioreille

2. Ryhmäkoulu, avoin senioreille

3. He C:2 2000, avoin kaikille ratsukoille

4. Aikuisratsastusmerkin kouluohjelma 2010, avoin kaikille ratsukoille

Erityismääräyksiä:

1. Kilpailupaikkana on Marskun Tallin maneesissa. Veryttely tapahtuu verryttelyryhmissä maneesissa.

2. Ilmoittautumiset pe 4.5 klo 20.00 mennessä sähköpostitse mariia.schrooten@marskuntalli.net tai tekstiviestillä numeroon 040 4445924 tai tallin ilmoitustaululle. Ilmoittautumiset kuitataan.

3. Lähtömaksut ratsastuskouluhevosilla 22 €/luokka, RT Reippaan jäsenille 20€/luokka, ulkopuolisille 17 €, jos RT Reippaan jäsen 15€/luokka. Jälki-ilmoittautuneet 25€/20 €/luokka.

4. Kilpailijoiden tulee kuulua johonkin ratsastusseuraan tai omistaa SRL:n green card. Kilpailijoita ei ole vakuutettu tallin puolesta

5. Ratsastusasun tulee olla siisti ja turvallisuus määräysten mukainen. Kilpailuissa noudatetaan SRL:n sääntöjä

6. Palkintoina ruusukkeet sekä voittajalle esinepalkinto.

7. Lähtölistat viimeistään edellisenä iltana tallin kotisivuilla www.marskuntalli.net sekä Facebook-sivuilla.

8. Kilpailupaikan osoite: Karstuntie 802, 08100 Lohja.

9. Järjestäjä pidättää oikeuden rajoittaa ulkopuolisten kilpailijoiden määrää.

10.Järjestäjä pidättää itselleen oikeudet muutoksiin.

PAIKALLA MYÖS RIDING TEAM REIPPAAN MAHTAVA BUFFETTI! Tue seuratoimintaa ostamalla mahtavia herkkuja ja liity mukaan iloiseen joukkoomme! Lisää tietoa seuran toiminnasta saat kilpailuiden aikana buffetista

LÄHTÖLISTAT 8.4.2018 KOULUKILPAILUT

RADAN RAKENNUS KLO 10

Luokka 1 ryhmäkoulu osa1. Verryttely klo 11.10, Luokka alkaa klo 11.30

1. Hilla Halinen- Sindarve Knytta
2. Niia Aarnio- Octavia

Luokka 1. Osa 2. Verryttely klo 11.40, Luokka jatkuu 12.00

1. Malla Mustonen- Ramore
2. Viivi Komulainen- Sindarve Knytta
3. Vilma Komulainen- Octavia

Luokka 3. He C:1 2000 Verryttely klo 12.15, Luokka alkaa klo 12.35

1. Malla Mustonen- Ramore
2. Julia Erolahti- Molotov
3. Tekla Mellin- Virma
4. Siiri Viljanen- Hermis
5. Saara Isotalo- Rubla
6. Susanna Loikkanen- Johny
7. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis

Luokka 4. K.N Special verryttely klo 13.10, Luokka alkaa 13.30

1. Saara Isotalo- Rubla
2. Susanna Loikkanen- Johny
3. Lotta Lehmusvaara- Molotov
4. Jenna Pyrhönen- Molotov
__________________ verryttely 2. Klo 14.00, Luokka jatkuu klo 14.20

5. Tuomo Saaristo- Virma
6. Jaana Aarnio- Ramore
7. Kati Peurala- Orfeus
8. Katri Kemppi- Molotov
9. Maija Musto- Johny

LÄHTÖLISTAT KOULUKILPAILUT 11.2.2018

Luokka 1 ryhmäkoulu juniorit verryttely 11.10, luokka alkaa 11.30

1. Hilla Halinen- Octavia
2. Kerttu Eskola- Utillo

Luokka 2. Ryhmäkoulu seniorit, verryttely 11.40, luokka alkaa 12

1. Malla Mustonen- Johny
2. Julia Erolahti- Arabella IV

Luokka 3 C-merkin kouluohjelma verryttely klo 12.10, luokka alkaa 12.30

1. Lotta Lehmusvaara- Molly
2. Malla Mustonen- Johny
3. Heidi Martikainen- Rubla
4. Julia Erolahti- Molotov
5. Tekla Mellin – Virma
6. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
7. Saara Isotalo- Rubla

Luokka 4. He A:0 2009 verryttely 13.15, luokka alkaa 13.35

1. Maija Musto – Molotov
2. Tuomo Saaristo- Virma

Lähtölistat estekilpailut 26.11

Luokka 1. Keppari Temppurata klo 11.30

1. Johanna Saren 
2. Alisa Hornaeus

Luokka 2. Miniristikko, clear round verryttely klo 11.40, Luokka alkaa 12.00

1. Johanna Saren- Sindarve Knytta
2. Alisa Hornaeus- Utillo

Luokka 3. 50 cm tyyliarvostelu, verryttely 12.10, Luokka alkaa 12.30

1. Nea Borenius- Hermis
2. Hilla Halinen- Utillo
3. Susanna Loikkanen- Virvakka
4. Ronessa Karppinen- Agat
5. Ronja Fröberg- Orion
6. Malla Mustonen-Sindarve Knytta

Luokka 4. JOULUN JOKERI verryttely klo 13.10
Luokka alkaa 13.30

1. Malla Mustonen- Dekoracija Plius
2. Tuomo Saaristo- Virma
3. Julia Erolahti- Molotov POISSA
4. Maija Mustonen- Hermis
5. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis

Luokka 5. 60 cm A.2.0 verryttely klo 14.00, Luokka alkaa 14.15

1. Susanna Loikkanen- Virma
2. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
3. Seela Vilkkilä – Utillo
4. Julia Erolahti- Molotov POISSA
5. Tuomo Saaristo- Virma
6. Heidi Martikainen- Utillo
7. Neela Nylund- Sindarve Knytta
8. Laura Lehti-Molotov

Luokka 6. A.2.1 verryttely klo 14.30 Luokka alkaa 14.45

1. Viveka Heiskanen- Dekoracija Plius
2. Heidi Martikainen- Rubla
3. Tekla Mellin- Hermis
4. Tuomo Saaristo- Virma
5. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
——————verrytely 2. 14.55, Luokka jatkuu 15.10
6. Susanna Loikkanen- Dekoracija Plius
7. Saara Isotalo- Rubla
8. Jenna Pyrhönen- Dekoracija Plius
9. Seela Vilkkilä- Hermis

KOULUKILPAILUT LÄHTÖLISTA 12.11.2017

RADAN RAKENNUS KLO 10

Luokka 1. Ryhmäkoulu juniorit verryttely klo 11.10, Luokka alkaa klo 11.30
 
1. Kerttu Eskola- Utillo
2. Hilla Halinen- Octavia
3. Tekla Mellin- Sindarve Knytta
4. Pinja Salonen- Decoracija Plius
 
Luokka 2. Ryhmäkoulu seniorit, verryttely 11.45, Luokka alkaa 12.05
 
1. Julia Erolahti- Virvakka
2. Malla Mustonen- Johny
3. Anu Halinen- Sindarve Knytta
 
Luokka 3. He C Harrasteluokan kouluohjelma 2016, verryttely klo 12.20, Luokka alkaa klo 12.40
 
1. Heidi Martikainen- Rubla
2. Jenna Pyrhönen- Dekoracija Plius
3. Kaisa Viljanen- Utillo
4. Julia Erolahti- Molotov
5. Malla Mustonen- Johny
6. Susanna Loikkanen- Virvakka
 
Luokka 4. Aikuisten kouluratsastusohjelma, verryttely klo 13.20, Luokka alkaa 13.40
 
1. Malla Mustonen- Johny
2. Kati Peurala- Orfeus
3. Tuomo Saaristo- Virma
4. Jaana Aarnio- Ramore
5. Siiri Viljanen- Molotov
6. Tekla Mellin- Octavia
 
Luokka 5. He A: 1, Verryttely klo 14.10, Luokka 14.30
 
1. Tuomo Saaristo- Virma
2. Kati Peurala- Orfeus
3. Maija Musto- Dekoracija Plius
4. Sisko Silajärvi- Molotov

LÄHTÖLISTAT ESTEKILPAILUT 29.10

RADAN RAKENNUS KLO 10

Luokka 1. Miniristikko, avustaja sallittu, verryttely klo 11.40, luokka alkaa klo 12.

1. Nia Aarnio- Octavia
2. Kerttu Eskola- Utillo
3. Johanna Saren- Sindarve Knytta
4. Iida Lehmusvaara- Molly

Luokka 2. 40-50 cm, verryttely klo 12.15, luokka alkaa 12.35

1. Hilla Halinen- Utillo
2. Laura Lehti- Molotov
3. Malla Mustonen- Dekoracija Plius
4. Lotta Lehmusvaara-Molly
5. Julia Erolahti- Molotov

6. Tekla Mellin- Tuuhis

Luokka 3. 60 cm verryttely klo 12.45, luokka alkaa klo 13.05

1. Tekla Mellin- Hermis
2. Heidi Martikainen- Rubla
3. Julia Erolahti- Molotov
4. Viveka Heiskanen- Virma
5. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
6. Maija Musto- Decoracija Plius
7. Tuomo Saaristo- Virma

Luokka 4. 70-80 cm verryttely 13.25, luokka alkaa 13.35

1. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
2. Tuomo Saaristo- Virma
3. Maija Musto- Dekoracija Plius

Harjoitusestekilpailut 24.9.2017

RADAN RAKENNUS 10.00
MIKÄLI HALUAT RATASI VIDEOITAVAN, JÄTÄ SÄHKÖPOSTI OSOITTEESI BUFFETTIIN

Luokka 1 peruttu

Luokka 2. 50 cm, verryttely 11.40, luokka alkaa klo 12

1. Susanna Loikkanen- Virvakka
2. Neela Nylund-Orfeus
3. Heidi Martikainen- Rubla
4. Tuomo Saaristo- Virma
5. Tekla Mellin- Hermis
6. Laura Lehti-Molotov
———————————-verryttely 2. Klo 12.10, luokka jatkuu 12.30

7. Susanna Loikkanen- Dekoracija Plius
8. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
9. Susanna Martikainen- Orfeus
10. Heidi Martikainen- Utillo
11. Saara Isotalo- Rubla
12. Viveka Heiskanen- Hairy Face

Luokka 3. 60-70 cm verryttely 12. 45, luokka alkaa 13.05

1. Tuomo Saaristo- Virma
2. Viveka Heiskanen-Hairy Face
3. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
4. Jenna Pyrhönen- Utillo
5. Susanna Loikkanen- Decoracija Plius

LÄHTÖLISTAT harjoituskoulukilpailut 3.9

Radan rakennus klo 10

Luokka 1. Ryhmäkoulu Juniorit PERUTTU

Luokka 2. Ryhmäkoulu Seniorit, verryttely 11.10
1. Maija Musto- Hermis
2. Julia Erolahti- Rubla
3. Malla Mustonen- Virma

Luokka 3. E.B Special 2015, verryttely 11.45

1. Roosa Kekki- Knytta
2. Mette Itämäki-Hermis
3. Päivi Peltomaa-Virma
4. Susanna Martikainen- Orfeus
5. Lotta Lehmusvaara-Molly
6. Tekla Mellin- Octavia
_______________________ verryttely 2. Klo 12.20
7. Heidi Martikainen- Utillo
8. Susanna Loikkanen- Virvakka
9. Saara Isotalo- Rubla
10. Minea Takala-Sverkertorps Pyrona
11. Malla Mustonen- Orfeus
12. Lotta Lehmusvaara-Tuuhis
13. Tiina Kujala- Molotov

Luokka 4. K.N Special 2009, verryttely klo 13

1. Erja Miettinen- Oliver IV
2. Susanna Loikkanen- Virvakka
3. Maija Musto- Molotov
4. Jaana Aarnio- Daisy
________________________verryttely 2. Klo 13.25
5. Eveliina Halonen- Johny
6. Kati Peurala- Orfeus
7. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
8. Katri Kemppi- Daisy
9. Sisko Silajärvi- Molotov

LÄHTÖLISTAT ESTEKILPAILIT 28.5

Luokka 1 miniristikko, avustaja sallittu, clear round verryttely 11.10, luokka alkaa 11.30

1. Iida Lehmusvaara- Molly
2. Hilla Halinen- Orfeus
3. Julia Erolahti- Arabella IV
________________________ verryttely 2. Klo 11.40, luokka jatkuu klo 12

4. Silja Pekkinen- Wikners Ronaldo
5. Ronessa Karppinen- Agat
6. Viivi Färm- Utillo
7. Susanna Loikkanen- Virvakka

Luokka 2 . 50cm tyyliarvostelu verryttely klo 12.15, luokka alkaa klo 12.35

1. Susanna Loikkanen- Virvakka
2. Heidi Martikainen- Utillo
3. Ronessa Karppinen- Agat
4. Silja Pekkinen- Wikners Ronaldo
5. Lotta Lehmusvaara- Molly
________________________verryttely 2. Klo 12.45, luokka jatkuu klo 13.05
6. Neela Nylund- Orfeus
7. Saara Isotalo- Rubla
8. Jaana Aarnio- Ramore
9. Ronja Fröberg- Orion

Luokka 3. 60 cm tyyliarvostelu, verryttely klo 13.25, luokka alkaa klo 13. 45

1. Heidi Martikainen- Utillo
2. Saara Isotalo- Rubla
3. Tuomo Saaristo- Hermis
4. Jaana Aarnio- Ramore
5. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
______________________ verryttely 2. Klo 13.55, luokka jatkuu klo 14.15

6. Ronja Fröberg- Orion
7. Sini Valavuori- Boisterous
8. Minna Kunttu- Tuuhis
9. Julia Erolahti- Molotov

______________________verryttely 3. Klo 14.25, luokka jatkuu 14.45

10.Annika Davidson- Boisterous
11. Tekla Mellin- Ramore
12. Pirjo Mellin- Orfeus
13. Jenna Pyrhönen- Hermis

Luokka 4. 70 cm tyyliarvostelu, verryttely 15.10, luokka alkaa 15.25

1. Tuomo Saaristo- Johny
2. Minna Kunttu- Tuuhis
3. Susanna Loikkanen- Hermis
4. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis