Kaikki kirjoittajan admin artikkelit

Tulokset estekilpailut 20.3.2016

Luokka 2. Ristikko

Clearround:
1. Viveka Heiskanen- Octavia 30.14
1. Lotta Lehmusvaara- Molly 31.36
1. Anne Kuisma- Gata fra Hvitanesi 37.35
1. Väinö Niemi- Utillo 37.76
1. Tekla Mellin- Utillo 32.88
1. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis 25.04
———————————————-
2. Roosa Kekki- Sindarve Knytta 4 vp Tsemppari palkinto

Luokka 3. 50 cm

1. Malla Mustonen -Ramore 26.07
2. Anne Kuisma – Gata fra Hvitanesi 27.00
3. Susanna Kauppi- Ramore 28.18
———————————————–
4.Jenna Pyrhönen- Hermis 29.01
5. Lotta Lehmusvaara- Hermis 29.16
6. Eveliina Halonen- Hermis 29.78
7. Neela Nylund- Medal 30.23
8. Minna Kunttu- Tuuhis 30.51
9. Viveka Heiskanen- Medal 30.73
10. Väinö Niemi- Medal 42.03
11. Saara Isotalo- Utillo 0-4 vp 27.05
12. Pirjo Mellin- Orfeus 4 cp 52.41
Eija Niemi- Sindarve Knytta hyl.

Luokka 4. 65 cm

1. Malla Mustonen- Ramore 30.58
2. Eija Niemi – Medal 33.52
———————————————
3. Minna Kunttu- Tuuhis 4 vp 43.17
4. Lotta Nordström- Taikasalama 4vp 43.44

Lähtölista estekilpailut 20.3 (päivitetty)

RADAN RAKENNUS KLO 10.00

Luokka 1. Kepparit PERUTTU

Luokka 2. Ristikko, verryttely 11.40, alkaa klo 12

1. Lotta Lehmusvaara – Molly
2. Väinö Niemi – Utillo
3. Anne Kuisma – Gata fra Hvitanesi
4. Tekla Mellin- Utillo
5. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis

Luokka 3. 50 cm, verryttely 12.30, alkaa 12. 50

1. Anne Kuisma – Gata fra Hvitanesi
2. Väinö Niemi- Medal
3. Saara Isotalo- Utillo
4. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
5. Eveliina Halonen- Hermis

———————————————————– Verryttely 2. Klo 13.15, jatkuu klo 13.35

6. Pirjo Mellin- Orfeus
7. Susanna Kauppi- Ramore
8. Minna Kunttu- Hermis
9. Neela Nylund- Medal

———————————————————- Verryttely 3. klo 13.55, jatkuu klo 14.15

8. Eija Niemi- Sindarve Knytta
9. Viveka Heiskanen- Medal
10. Jenna Pyrhönen- Hermis
11. Malla Mustonen- Ramore

Luokka 4. 65 cm, verryttely klo 14.40, alkaa klo 15

1. Malla Mustonen- Ramore
2. Lotta Nordström- Taikasalama

KILPAILUKUTSU 20.03.2016

Tervetuloa Marskun Tallin järjestämiin esteratsastuskilpailuihin sunnuntaina 20.03.2016 klo 12.00 alkaen.

LUOKAT:

1. Keppari-kisat/ temppurata, tyyliarvostelu
2. Ristikkoluokka, arvostelu clear round, avoin kaikille ratsukoille.
3. 50 cm 367.1 avoin kaikille ratsukoille
4. 65 cm arv 367.1 avoin kaikille ratsukoille

Erityismääräyksiä:
* Kilpailupaikkana on Marskun Tallin maneesissa. Veryttely tapahtuu verryttelyryhmissä maneesissa
* Ilmoittautumiset to 17.03 klo 22.00 mennessä sähköpostitse mariia.schrooten@marskuntalli.net tai tekstiviestillä numeroon 041 4714989 tai tallin ilmoitustaululle. Ilmoittautumiset kuitataan.
* Lähtömaksut ratsastuskouluhevosilla 27 €/luokka, ulkopuolisille 17 €, RT Reipas jäsenille 25€/15€luokka. Jälki-ilmoittautuneet 30 €/20 €/25€ luokka.
* Kilpailijoiden tulee kuulua johonkin ratsastusseuraan tai omistaa SRL:n green card. Kilpailijoita ei ole vakuutettu tallin puolesta
*Ratsastusasun tulee olla siisti ja turvallisuus määräysten mukainen.
* Palkintoina ruusukkeet, voittajalle esine palkinto. Marskun Tallin yhteystyökumppanina kilpailuissa toimii ratsastustarvikeliike HÖÖKS.
* Lähtölistat viimeistään edellisenä iltana tallin kotisivuillawww.marskuntalli.net sekä facebooksivuilla.
*Kilpailupaikan osoite: Karstuntie 802, 08100 Lohja.
* Järjestäjä pidättää oikeuden rajoittaa ulkopuolisten kilpailijoiden määrää.
* Järjestäjä pidättää itselleen oikeudet muutoksiin.

PAIKALLA MYÖS RIDING TEAM REIPPAAN JÄRJESTÄMÄ MAHTAVA BUFFETTI! TULE MUKAAN KANNATTAMAAN SEURAAMME!

Tulokset koulukilpailut 6.3.

Luokka 1. Ryhmäkoulu Juniorit

1. Lotta Lehmusvaara- Molly 80/100p
_______________________________
2. Jenna Pyrhönen- Sindarve Knytta 75/100p
3.Väinö Niemi- Utillo 71/100p
4. Roosa Kekki- Medal 70/100p

Luokka 2 Helppo D:3

1. Lotta Lehmuvaara- Molly 126,5 p 66,57%
______________________________
2. Väinö Niemi- Utillo 117,5p 61,84%

Luokka 3. C-merkin kouluohjelma

1. Minna Kunttu- Molotov 119,5p 66,39%
_______________________________
2. Eija Niemi- Johny 118p 65,56%
3. Lotta Lehmusvaara- Molly 105,5p 58,61%

Luokka 4. B-merkin Kouluohjelma

1. Eija Niemi- Johny 153,5p 66,67%
__________________________________
2. Kati Peurala- 135,5p 58,91%

Lähtölista koulukilpailut 6.3

Luokka 1 ryhmäkoulu Juniorit verryttely 11.10, luokka alkaa 11.30

1. Lotta Lehmusvaara- Molly
2. Väinö Niemi- Utillo
3. Roosa Kekki- Medal
4. Jenna Pyrhönen – Sindarve Knytta

Luokka 2. Helppo D:3, verryttely 11.45, luokka alkaa 12.00

1. Lotta Lehmusvaara -Molly
2 Väinö Niemi- Utillo

Luokka 3. C- merkin kouluohjema verryttely 12.15, luokka alkaa 12.35

1. Lotta Lehmusvaara- Molly
2. Eija Niemi-Johny
3. Minna Kunttu- Molotov

Luokka 4. B-merkin kouluohjema, verryttely 13.00 luokka alkaa 13.20

1. Eija Niemi- Johny
2. Kati Peurala – Orfeus

Tulokset Koulukilpailut 14.2.2016

Luokka 1, Ryhmäkoulu juniorit

1. Lotta Lehmusvaara- Molly 73/100p
_____________________________________
2. Tekla Mellin- Medal 66/100p
3. Väinö Niemi- Sindarve Knytta 61/100p

Luokka 2. Ryhmäkoulu seniorit

1. Neela Nylund-Medal 84/100p
_____________________________________
2. Minna Kunttu- Molotov 82/100p
3. Pirjo Mellin – Orfeus 68/100p

Luokka 3. Helppo C E.B Special 2015

1. Eija Niemi-Johny 148p 70%
2. Minna Kunttu– Molotov 143p 68%
______________________________________
3. Iita Mastosalo- Lulu 140,5p 67%
4. Ninamari Karjalainen- Deva Marcipan 138,5p 66%
5. Lotta Lehmusvaara- Molly 133p 63%
6. Lotta Lehmusvaara- Sindarve Knytta 119,5 57%
7. Malin Gädda- Lulu 101,5p 48%

Luokka 4. K.N Special 2009

1. Eija Niemi- Johny 180,8p 72,2%
____________________________________
2. Kati Peurala- Orfeus 169p 67,6%
3. Susanna Loikkanen- Arabella IV 159p 63,6%

Lähtölistat 14.2.2016

Luokka 1 ryhmäkoulu juniorit, verryttely klo 11.10, luokka alkaa 11.30
1. Väino Niemi – Sindarve Knytta
2. Roosa Kekki- Hermis
3. Lotta Lehmusvaara-Molly
4. Tekla Mellin -Medal
 
Luokka 2 ryhmäkoulu seniorit, veryttely 11.50, luokka alkaa klo 12.10
 
1. Minna Kunttu- Molotov
2. Neela Nylund- Medal
3. Pirjo Mellin – Orfeus
 
Luokka 3. Helppo C E.B Special 2015, verryttely klo 12. 25, luokka alkaa 12.45
 
1. Iita Mastosalo- Lulu
2. Lotta Lehmusvaara- Molly
3. Minna Kunttu – Molotov
4. Ninamari Karjalainen- Deva Marcipan
 
Verryttely 2 klo 13.10, luokka jatkuu klo 13. 30
 
5. Lotta Lehmusvaara- Sindarve Knytta
6.Malin Gädda- Lulu
7. Eija Niemi- Johny
 
Luokka 4. K.N Special 2009, verryttely 13.50, luokka alkaa klo 14.10
 
1. Susanna Loikkanen- Arabella IV
2. Eija Niemi- Johny
3. Kati Peurala- Orfeus