LÄHTÖLISTAT KOULUKILPAILUT 11.2.2018

Luokka 1 ryhmäkoulu juniorit verryttely 11.10, luokka alkaa 11.30

1. Hilla Halinen- Octavia
2. Kerttu Eskola- Utillo

Luokka 2. Ryhmäkoulu seniorit, verryttely 11.40, luokka alkaa 12

1. Malla Mustonen- Johny
2. Julia Erolahti- Arabella IV

Luokka 3 C-merkin kouluohjelma verryttely klo 12.10, luokka alkaa 12.30

1. Lotta Lehmusvaara- Molly
2. Malla Mustonen- Johny
3. Heidi Martikainen- Rubla
4. Julia Erolahti- Molotov
5. Tekla Mellin – Virma
6. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
7. Saara Isotalo- Rubla

Luokka 4. He A:0 2009 verryttely 13.15, luokka alkaa 13.35

1. Maija Musto – Molotov
2. Tuomo Saaristo- Virma

KILPAILUKUTSU koulukilpailut 11.2

KILPAILUKUTSU

Tervetuloa Riding Team Reippaan ja Marskun Tallin järjestämiin kouluratsastus harjoituskilpailuihin Marskun Tallille Lohjalle sunnuntaina 11.2.2018 klo 11.30 alkaen.

LUOKAT:

1. Ryhmäkoulu, avoin junioreille

2. Ryhmäkoulu, avoin senioreille
3. C-merkin kouluohjelma 1997, avoin kaikille ratsukoille

4. Helppo A:0, avoin kaikille ratsukoille

Erityismääräyksiä:

1. Kilpailupaikkana on Marskun Tallin maneesissa. Veryttely tapahtuu verryttelyryhmissä maneesissa.

2. Ilmoittautumiset pe 9.2 klo 22.00 mennessä sähköpostitse mariia.schrooten@marskuntalli.net tai tekstiviestillä numeroon 040 4445924 tai tallin ilmoitustaululle. Ilmoittautumiset kuitataan.

3. Lähtömaksut ratsastuskouluhevosilla 22 €/luokka, RT Reippaan jäsenille 20€/luokka, ulkopuolisille 17 €, jos RT Reippaan jäsen 15€/luokka. Jälki-ilmoittautuneet 25€/20 €/luokka.

4. Kilpailijoiden tulee kuulua johonkin ratsastusseuraan tai omistaa SRL:n green card. Kilpailijoita ei ole vakuutettu tallin puolesta

5. Ratsastusasun tulee olla siisti ja turvallisuus määräysten mukainen. Kilpailuissa noudatetaan SRL:n sääntöjä

6. Palkintoina ruusukkeet sekä voittajalle esinepalkinto.

7. Lähtölistat viimeistään edellisenä iltana tallin kotisivuilla www.marskuntalli.net sekä Facebook-sivuilla.

8. Kilpailupaikan osoite: Karstuntie 802, 08100 Lohja.

9. Järjestäjä pidättää oikeuden rajoittaa ulkopuolisten kilpailijoiden määrää.

10.Järjestäjä pidättää itselleen oikeudet muutoksiin.

PAIKALLA MYÖS RIDING TEAM REIPPAAN MAHTAVA BUFFETTI! Tue seuratoimintaa ostamalla mahtavia herkkuja ja liity mukaan iloiseen joukkoomme! Lisää tietoa seuran toiminnasta saat kilpailuiden aikana buffetista

TULOKSET estekilpailut 26.11

TULOKSET estekilpailut 26.11

Luokka 1. kepparit

1. Johanna Saren- Pulla
1. Alisa Hornaeus- Vili

Luokka 2. miniristikko

2. Johanna Saren- Sindarve Knytta 4vp
2. Alisa Hornaeus- Utillo 4vp

Luokka 3. 50 cm tyyliarvostelu

1, Susanna Loikkanen- Virvakka 35p
2. Hilla Halinen- Utillo 31p
3. Nea Borenius- Hermis 29p
___________________________
4. Malla Mustonen- Sindarve Knytta 28p
4. Ronja Fröberg- Orion 28p
5. Ronessa Karppinen- Agat 17p

Luokka 4. JOULUN JOKERI

1. Maija Musto- Hermis 835p
2. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis 750p
_____________________________
3. Malla Mustonen- Decoracija Plius 570p
4. Tuomo Saaristo- Virma 130p

Luokka 5. 60 cm A2.0

1. Heidi Martikainen- Utillo 34,21
2. Tuomo Saaristo- Virma 37,64
3. Susanna Loikkanen- Virma 38,25
______________________________
4. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis 4vp 48,06
5. Laura Lehti- Molotov 4 vp 1,03,94
Neela Nylund HYL
Seela Vilkkilä- HYL

Luokka 6. 70 cm A2.1

1. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis 0-0 30,26
2. Tuomo Saaristo-Virma 0-0 32,66
3. 0-0 Heidi Martikainen- Rubla 0-0 34,23
______________________________
4. Viveka Heiskanen-Decoracija Plius 4 vp 52,34
5. Tekla Mellin- Hermis 4 vp 55,33
6. Saara Isotalo- Rubla 8 vp 32.66

Seela Vilkkilä HYL
Jenna Pyrhönen HYL

Lähtölistat estekilpailut 26.11

Luokka 1. Keppari Temppurata klo 11.30

1. Johanna Saren 
2. Alisa Hornaeus

Luokka 2. Miniristikko, clear round verryttely klo 11.40, Luokka alkaa 12.00

1. Johanna Saren- Sindarve Knytta
2. Alisa Hornaeus- Utillo

Luokka 3. 50 cm tyyliarvostelu, verryttely 12.10, Luokka alkaa 12.30

1. Nea Borenius- Hermis
2. Hilla Halinen- Utillo
3. Susanna Loikkanen- Virvakka
4. Ronessa Karppinen- Agat
5. Ronja Fröberg- Orion
6. Malla Mustonen-Sindarve Knytta

Luokka 4. JOULUN JOKERI verryttely klo 13.10
Luokka alkaa 13.30

1. Malla Mustonen- Dekoracija Plius
2. Tuomo Saaristo- Virma
3. Julia Erolahti- Molotov POISSA
4. Maija Mustonen- Hermis
5. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis

Luokka 5. 60 cm A.2.0 verryttely klo 14.00, Luokka alkaa 14.15

1. Susanna Loikkanen- Virma
2. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
3. Seela Vilkkilä – Utillo
4. Julia Erolahti- Molotov POISSA
5. Tuomo Saaristo- Virma
6. Heidi Martikainen- Utillo
7. Neela Nylund- Sindarve Knytta
8. Laura Lehti-Molotov

Luokka 6. A.2.1 verryttely klo 14.30 Luokka alkaa 14.45

1. Viveka Heiskanen- Dekoracija Plius
2. Heidi Martikainen- Rubla
3. Tekla Mellin- Hermis
4. Tuomo Saaristo- Virma
5. Lotta Lehmusvaara- Tuuhis
——————verrytely 2. 14.55, Luokka jatkuu 15.10
6. Susanna Loikkanen- Dekoracija Plius
7. Saara Isotalo- Rubla
8. Jenna Pyrhönen- Dekoracija Plius
9. Seela Vilkkilä- Hermis

TIEDOITE ASIAKKAILLEMME

TIEDOITE ASIAKKAILLEMME!

Pitkän harkinnan ja laskemisen tuloksena, viime vuosien yleisten hintojen nousun myötä joudumme nostamaan kevätkaudelle tuntihintojamme 2€/h. Tällä nostolla varmistamme sen, että jatkossakin saatte nauttia laadukkaista palveluistamme sekä pystymme kehittämään palveluitamme yhä parempaan suuntaan.

Mikäli kysyttävää hintojen nostosta tulee vastaamme kysymyksiin mielellämme.

Mukavia ratsastushetkiä kanssamme! <3

Terkuin Marsku ja Karvakorvat

JOULUN JA UUDEN VUODEN VÄLIPÄIVIEN KURSSIT JA TUNNIT

KAUSI LOPPUU 17.12 JA JATKUU JÄLLEEN KEVÄTKAUTENA 2.1.2018 ALKAEN.

MUISTATHAN VARATA PAIKKASI AJOISSA MUKAAN KEVÄTKAUDELLE.

JOULUN JA UUDEN VUODEN VÄLIPÄIVIEN KURSSIT JA TUNNIT

18-20.12 KANKIKURSSI (MAX 4 HLÖ) 1,5h ratsastusta klo klo 18-19.30 160€
18-20.12 ISTUNTAKURSSI (MAX 6 HLÖ) 1,5h ratsastusta klo 19.30-21 120€

27-29.12 ESTEKURSSI (MAX 5 HLÖ) 1,5h ratsastusta klo 19-20.30 125€
27-29.12 ILTATUNNIT klo 18-19

TULOKSET KOULUKILPAILUT

TULOKSET KOULUKILPAILUT 12.11.2017
Luokka 1. Ryhmäkoulu juniorit
 
1. Pinja Salonen- Decoracija Plius 164p
______________________________________
2. Kerttu Eskola- Utillo 159p
2. Tekla Mellin- Sindarve Knytta 144p
2. Hilla Halinen- Octavia 127p
 
Luokka 2. Ryhmäkoulu seniorit
 
1. Anu Halinen- Sindarve Knytta 148å
_______________________________________
2. Julia Erolahti- Virvakka 147p
2. Malla Mustonen- Johny 146p
 
Luokka 3. He C Harrasteluokan kouluohjelma 2016,
 
1. Susanna Loikkanen- Virvakka 131,5p 69,2%
2. Malla Mustonen- Johny 122,5p 64,4%
____________________________________________
3. Kaisa Viljanen- Utillo 121p 63,6%
4. Heidi Martikainen- Rubla 119,5p 62,9%
5. Julia Erolahti- Molotov 119p 62,6%
6. Jenna Pyrhönen- Dekoracija Plius 108,5p 57,9%
 
Luokka 4. Aikuisten kouluratsastusohjelma
1. Malla Mustonen- Johny 133p 63,33%
2. Tuomo Saaristo- Virma 132p 62,86%
___________________________________________
3. Kati Peurala- Orfeus 131,5p 62,62%
4. Tekla Mellin- Octavia 129,5p  61,67%
5. Jaana Aarnio- Ramore 129p 61,43%
6. Siiri Viljanen- Molotov 125p 59,52%
 
Luokka 5. He A: 1, Verryttely klo 14.10, Luokka 14.30
 
1. Maija Musto- Dekoracija Plius 143,5p 55,19%
2. Tuomo Saaristo- Virma 132,5p 50,96%
___________________________________________
3. Sisko Silajärvi- Molotov 130p 50,00%
4. Kati Peurala- Orfeus 122,5p 47,12%

Marskuntallin ajankohtaista